top of page

פנים אל פנים  בתהליך הזוגי שלכם

 

לחתונה יהודית ישראלית שיוויונית ומשמעותית

 

חופה וקידושין

אם אתם זוג יהודי ישראלי מהמרחב החילוני שרואה בטקס החיים המרגש והייחודי של חופה וקידושין הזדמנות ללימוד, שיח ויצירה חופשית ומשמעותית

 

אם ערכים של שיווין, מסורתיות, התחדשות, ביטוי אישי וזוגי, חופש ותיקון עולם מתקשרים עבורכם בהליך החתונה והחופה והקידושין שלכם

 

אם אתם זוג שמבקש לחבר בין המסורות היהודיות של המשפחות השונות לבין התרבות העברית ישראלית בלימוד ובניית טקס יהודי תרבותי ואותנטי שמקדש את החולין

אם אתם שותפים לרצון ולצורך ביצירת אלטרנטיבה לחופה וקידושין, יהודית ישראלית שוווינית והומניסטית תוך חיזוק יהדות ישראלית שוווינית וליברלית

 
 
 

"רגשות דָּרים באדם, ואילו האדם דָּר באהבתו. ואין זה נאמר על דרך השאלת-לשון אלא זוהי הממשות"

(מרטין בובר)

בדרכי אני מבקש לפתוח עבורכם כזוג, את שעריי ביתי וליבי. אבקש ללוות אתכם  על סמך ניסיון חיי המקצועי והאישי בתהליך דיאלוגי, לימודי ויצירתי, בבנייה והנחיית טקס חתונה יהודי-ישראלי כזה שיציין את רגע הייחודי לכם וליקירכם בו תכנסו לברית אוהבים תחת חופה וקידושין בהתרגשות משמעות והתעלות.

לצד התואר האקדמי והמחקרי ופועלי כמורה ומחנך של צעירים וצעירות בחרתי באתגר הרבנות כחלק מתחושת שליחות וייעוד אנושי ויהודי במיוחד במרחב החילוני בימינו, זה שנולדתי ובו אני גם בוחר לחיות ולגדל את ילדיי.

 

ההחלטה על חתונה והקמת בית בישראל, מלווה במגוון של תחושות, זכרונות, אמונות וצפיות המתכנסים לאחריות ושותפת נפש ודרך שלכם האוהבים. אלווה אתכם בכל שאלה וכמיהה, בחשיבה הזוגית המשותפת, בלימוד לגביי שימור כוחו ועוצמתו של הטקס כעדות חיה לברית אהבתכם.

 

"כל חיים של אמת הם פגישה"

(מרטין בובר)

%D7%94%D7%A6%D7%92%D7%AA%20%D7%94%D7%9B%

אני מזמין אתכם לעבור ביחד

 
 
  • תהליך הכנה - מפגשי היכרות, ליווי אישי ולימוד משותף

  • עיצוב הטקס על כל שלביו תוך שילוב בין מסורת לבין התחדשות והחותם הייחודי הזוגי

  • הנחיה של טקס החופה

  • ייעוץ משפטי ראשוני למעוניינים

  • תעודת החופה והזוגיות של התנועה הרפורמית כלולה ללא עלות נוספת

 
שבירת הכוסות | שני וגלעד

"אהבה היא אחריותו של אני לאתה: מכך עשוי לקום הדבר שאינו יכול להתקיים בשום רגש: שוויונם של כל האוהבים"

 

(מרטין בובר)

הרמת כוסית חתימת כתובה-נועה ורז.jpeg
ליצירת קשר וקביעת פגישה
 
 

ההודעה נשלחה. ניצור איתך קשר בקרוב

רגב עם מקרופן ודפים בעת טקס החתונה.jpeg

מי אני

רגב יעקובוביץ' – אב לארבעה, חבר קיבוץ להבות חביבה. ד"ר לפילוסופיה מטעם אוניברסיטת תל אביב ורב רפורמי ישראלי מוסמך בהיברו יוניון קולג' בירושלים. מחנך ומורה לתנ"ך ומחשבת ישראל בתיכונים ממלכתיים מזה יותר משני עשורים, ומנחה בתי מדרש ישראליים. 

חוקר את הגותו הדיאלוגית, המקראית והציונית של מרטין בובר  ואת מקום התנ"ך והתרבות היהודית בתנועה הציונית ובמציאות הישראלית נכון למאה ה-21. בשנת 2020 פורסם ספרי "מרטין בובר והמקרא" בהוצאת רסלינג. מרצה ביחידה להכשרת הוראה בביה"ס לחינוך באוניברסיטת תל אביב; מתמחה בחינוך דיאלוגי והומניסטי ובזהות ותרבות ישראל. מלווה ומנחה כרב טקסיי חיים יהודים ישראליים במרחב החילוני בדגש על בר ובת מצווה, וטקסי חתונה חופה וקידושין.

לקריאה נוספת אודות ד"ר רגב יעקובוביץ' לחצו כאן
 
 

כשפתחתי את תיבת המייל שלי לפני מספר שנים הופתעתי לקרוא את ההודעה הבאה:

 

"...באמת שנים שלא דברנו, מקווה שאתה עדיין זוכר אי שם במרתפי הזיכרון... הייתי תלמיד שלך בקורס תנ"ך... מאז עברו הרבה מים בנהר, מפה לשם התארסתי עם אהובתי משכבר הימים... כחלק מההכנות לחתונה החלטנו להתחתן בטקס יהודי ישראלי אלטרנטיבי ובאופן טבעי השם הראשון שעלה לי בראש כשחשבתי על מי הייתי רוצה שיערוך את הטקס – היית אתה..."

 

עובדה מצערת היא שמדינת ישראל אינה מכירה חוקית באפשרות כי ישנה יותר מדרך אחת להיות יהודי. מאז שנות התשעים בין היתר גם כתוצאה מרצח רבין חלה התעוררות ומודעות גוברת לצורך בקיום דיאלוג מחודש עם זהותנו היהודית ישראלית תוך הבנה כי עקב פלגנות, קנאות ושנאת חינם חרבו מקדשנו ואבדה ריבונותנו בעבר וזו מאיימת להתרחש בדרכה שלה גם בהווה.

 

​גברים ונשים רבים בוחרים בלימוד מחודש עם מקורות היהדות שהודרו מרבים מהם כתלמידיי החינוך הממלכתי תוך נכונות למעורבות ושותפות בטקסי מעגלי החיים השונים, במועדים וחגים על פי מחזור השנה ובעשייה חברתית המקיימים את רוח הדברים שבמסכת אבות: "עַל שְׁלשָׁה דְבָרִים הָעוֹלָם עוֹמֵד: עַל הַתּוֹרָה וְעַל הָעֲבוֹדָה וְעַל גְּמִילוּת חֲסָדִים".

 

בהתאם לכיתוב על חולצת השומרית של בנותיי "סוּר מֵרָע וַעֲשֵׂה טוֹב" בחרנו במעשה.

 

הדיאלוג עם היהדות מתחייב היום יותר מתמיד, אל מול המציאות הפוליטית הקיימת והצביון היהודי הנלווה לה,  כך שהיחיד יוכל להתקשר לסיפור הגדול של עמו. זה המרומם את חירות המחשבה והרצון החופשי, כמו גם את חיי האדם וכבוד האדם בהיותו נברא בצלם אלוהים....

אמשיך בעריכת חופות ליברליות ושוויניות כי זאת הדרך הראויה לצקת תוכן רלוונטי ציוני ומשמעותי למלים המסורתיות הנהוגות בהכנסת ספר התורה לארון הקודש: "כִּי לֶקַח טוב נָתַתִּי לָכֶם תּורָתִי אַל תַּעֲזבוּ... דְּרָכֶיהָ דַרְכֵי נעַם וְכָל נְתִיבתֶיהָ שָׁלום..." (משלי ג 17-18, משלי ד' 2 , איכה ה', 21)

 

​נרגש מההזמנה השבתי במייל חוזר לתלמידי לשעבר: "..יש פעמים שהברכות השגרתיות ביותר מבטאות בפשטות את הלך הנפש הטבעי והמדויק ביותר - מזל טוב. אשמח לשוחח ובמידת האפשר לייעץ לכם בבחירת הנתיב הנכון בעבורכם"

לקריאת הטור המלא לחצו כאן

 
מרטין-בובר-והמקרא_NEP.jpg

לקריאה אודות ספרו של ד"ר רגב יעקובוביץ'

מרטין בובר והמקרא (2020)

באתר הוצאת רסלינג

המלצות

ליצירת קשר וקביעת פגישה
 
 

ההודעה נשלחה. ניצור איתך קשר בקרוב

bottom of page